Co sądzić o takiej formie rozrywki jak Escape room? Czy jest to właściwy sposób integrowania się?

Posted on 01/02/2023 7:14am

Escape Room to coraz bardziej popularna rozrywka. Ma swoje korzenie w świecie wirtualnych gier, ponieważ w 1988 roku pojawiła się pierwsza takiego rodzaju gra. Była Ona oparta wyłącznie na tekście, jaki pokazywał się graczowi na monitorze. A sama treść przygody, to znaczy opisu pomieszczenia, a także i innych części składowych, była wystarczająca, żeby gracz doskonale się bawił i dążył do celu ucieczki z zamkniętego pomieszczenia. Obecnie możemy przeżywać to na nowo.

Escape Rooms w Gdańsku
Author: thornet_
Source: http://www.flickr.com
To właśnie najistotniejsze w takiej rozgrywce, dokładnie o to chodziło od samego początku, aby uciec z konkretnego pomieszczenia, a było to możliwe jedynie po rozwiązaniu wszystkich zagadek oraz zagadek obrazkowych. Następne lata to ewolucja tej świetnej gry online, ale nikt się nie spodziewał, iż stanie się ona prawdziwym doświadczeniem, a Gracz sprzed komputera może dzisiaj samemu udać do tajemniczego pokoju, by spróbować własnych sił oraz przekonać się, czy da radę zadaniu i uda mu się uciec z pokoju przed wyznaczonym czasem.

Popularność takiej zabawy bardzo szybko rozlała się po świecie, więc i u nas posiadamy wiele lokalizacji, w jakich możemy takiej rozgrywki spróbować. W szczególności będzie to cenione w dużych miastach, a jak Escape room Gdańsk jest dobrym miejscem. Nie dziwi to, że ludzie się na to decydują, bo taka zabawa naprawdę wciąga, i poza to świetna rozrywka przeznaczona dla sporej grupy osób. Tak samo można więc powiedzieć, że jak chodzi nam o zabawy integracyjne Gdańsk ma sporo do zaoferowania, a Escape room jest to zdecydowanie świetny pomysł na każdą integrację.

Przez to, że możemy razem pracować, wyszukać rozwiązanie, to poznajemy charaktery ludzi, jacy są dla nas jeszcze nieznani, bo na przykład rozpoczęliśmy dopiero z nimi pracować czy studia, dzięki czemu można lepiej się poznać. Każdy człowiek odmiennie zareaguje na podobne zadania, warto poznać słabe i mocne strony tej osoby w takiej sytuacji. Takie coś wpływa na lepsze kontaktowanie się ze sobą każdej grupy. Niektórzy mają wahania przed taką rozgrywką, obawiają się, iż rzeczywiście z takiego pomieszczenia już się nie wydostaną. To zapewne wina takich obrazów, jak na przykład Cube, gdzie ludzie faktycznie nie mogli wyjść. Film to jednakże tylko film, tutaj jest po prostu czysta zabawa, z której warto skorzystać.