Czy odnalazłyśmy dobry biustonosz dla matek karmiących? Laktator elektryczny zdecydowanie ułatwia życie

Posted on 05/01/2023 7:12am

Jeżeli w rodzinie pojawia się malutkie dziecko, należy się dobrze przygotować na jego przywitanie. Tak aby miało zagwarantowane wszystko co konieczne, lecz także, aby mama czuła się właściwie oraz posiadała wszystko, co ma możliwość znacznie ułatwić jej działanie. Przez to właśnie powinno się spojrzeć jakie akcesoria okazują się być tutaj oferowane, tak by mieć świadomość, że uda nam się wyszukać te odpowiednie.

Droższe sprzęty, czyli wózek, siedzonko do auta, łóżko, czy kołyska stanowią niejako podstawę i mają pierwszeństwo jeśli chodzi o hierarchię zakupów. Dobrze jest więc skupić się na właściwościach mniej rzucających się w oczy i niepozornych, które jednak czasem mogą okazać się podstawowe, gdy chodzi o komfort dziecka oraz jego rodziców.
Jeśli przyszła mama planuje karmić swojego malca piersią, może rozważyć sprawdzenie oferty dodatkowych przyborów przydatnych podczas laktacji. Pozornie wydawałoby się, że wiele z nich to bezużyteczne gadżety, jak na przykład odciągacz pokarmu. Jednak w tym konkretnym wypadku jest inaczej. Dobry laktator może wydajnie dopomóc młodej mamie tak w pobudzeniu czy podtrzymaniu laktacji, jak i ustrzec przed skutkami tzw. nawału pokarmu lub włóczka scarlet jego zastoju. Dlatego dobrze jest wyposażyć się w markowy odciągacz pokarmu, by zabezpieczyć się w przypadku, gdy maluch nie ma ochoty jeść z piersi, a pokarm zbiera się w zawrotnym tempie.

Jaki musi okazać się być biustonosz dla matek karmiących? Jak przedstawia się biustonosz dla matek karmiących?


mama z dzieckiem
Author: Haylee Sherwood
Source: http://www.flickr.com
Pierwszą pozycją w niezbędniku matki karmiącej musi być stanik do karmienia (dobra strona www). Jest on częścią bielizny, która powinna być praktyczna oraz wygodna, gdyż młoda mama będzie go ubierać przez kilka (lub kilkanaście!) kolejnych miesięcy zarówno za dnia, jak i nocą. Z tej przyczyny w celu dobrego doboru biustonosza warto wybrać się do profesjonalnego sklepu z bielizną dla mam. Dobrze dobrany stanik do karmienia musi zapewnić zarówno duży komfort noszenia mamie, jak i łatwy dostęp do piersi dziecku. Kolejnym usprawnieniem dla mam, które mają problemy z nawałem pokarmowym będą specjalne wkładki ochronne do biustonosza. Są one łatwe w użyciu, wykonane z naturalnych surowców i dostępne właściwie w każdym supermarkecie. Skutecznie pochłaniają nadmiar pokarmu zapobiegając przemoczeniu biustonosza.

Świeżo upieczone mamy, które rozważają karmienie mieszane, a więc takie, gdzie prócz mleka mamy bobas dostaje mieszankę mleka sztucznego, mogą też wypróbować laktator elektryczny (zobacz na Jest to urządzenie, które za pomocą niewielkiego podciśnienia odciąga pokarm z piersi do odpowiedniego pojemniczka, z którego po przykręceniu specjalnego smoczka może korzystać głodny maluch. Mleko można także zamrozić i przechować na momenty kryzysowe, takie jak zapalenie piersi czy osłabioną produkcję mleka. Laktator elektryczny nie odróżnia się od zwykłego zasadą działania, ale jedynie tym, że jest na prąd i zasysa mleko bez potrzeby „pompowania”, a więc zaciskania uchwytu na zwykłym laktatorze.

Dzięki temu rodzice zyskują równocześnie większy nadzór w razie, gdy z niemowlakiem działo się coś złego, jak również duży spokój i niezależność, ponieważ nie muszą raz po raz schylać się nad łóżkiem i sprawdzać, czy uśpione dziecko oddycha prawidłowo.