Czy warto zlecać fachowej firmie napisanie pracy na zaliczenie - licencjackiej albo magisterskiej? Czy jest to zgodne z prawem?

Posted on 29/04/2021 12:05pm

Należy przyznać, że pisanie prac zaliczeniowych na zlecenie to to kwestia dosyć kontrowersyjna. Wiele osób zastanawia się nad tym, na ile legalna jest ta cała procedura. Warto już na początku być świadomym tego, iż różne informacje odnośnie legalności danych działań trzeba poszukać w kodeksie karnym.

widok - cena
Author: Bratislavská župa
Source: http://www.flickr.com
Odnajdziemy tam przykładowo artykuł 272, który określa, iż wyłudzenie poświadczeń dla nieprawdziwych informacji przez podstępne wprowadzanie w błąd funkcjonariusza publicznego, podlega karze do trzech lat więzienia.

Opublikowane tu uwagi z witryny (http://kohut-kamien.pl/o-nas/) to godne polecenia źródło informacji - zapewne Cię zaabsorbuje, gdyż tyczy się problematyki omówionej w tym materiale.

Oznacza więc to, iż kiedy do uzyskania stopnia magistrata lub licencjata, chcemy wykorzystać pracę, która została przygotowana przez kogoś innego, to wtedy może być to jakoby złamanie tego artykułu. Natomiast czy taki artykuł dotyczy także pisania prac na zlecenie?

cena - migawka
Author: Bratislavská župa
Source: http://www.flickr.com
płótno - cena
Author: Bratislavská župa
Source: http://www.flickr.com
To wygląda tak, że jak przedstawi się tą pracę, jako napisaną przez nas, to złamiemy prawo. I odnosi się to do przeróżnych typów prac, jak prace licencjackie czy magisterskie.

Nie masz pewności, jeśli chodzi o omawiane zagadnienie? To odszukaj więcej tu (http://www.multibed.pl/zarzadzanie-mieszkaniami-na-wynajem/), a z pewnością dowiesz się więcej informacji na ten temat.

Jednocześnie nic straconego, ponieważ oferty firm, które mają w ofercie pisanie prac magisterskich albo licencjackich, odznaczają się tym, iż nie jest sprzedawana gotowa praca. Jest zaś przygotowywana praca na podstawie której możemy tworzyć swoje teksty. Dosyć często tego typu firmy, poza samą usługą tworzenia takiej pracy, zapewniają dodatkowe wsparcie jeśli chodzi o przygotowanie swojej twórczości. Na przykład może to być wyszukanie wartościowych materiałów źródłowych czy redakcja i zrobienie korekty tekstu. Tego typu więc działania wraz z dostarczoną wcześniej przykładową pracą, są jedynie dodatkową pomocą dla osoby piszącej, dlatego też taka pomoc nie będzie łamaniem prawa.

Gdy analizujemy kwestie prawne dotyczące przygotowania pracy, warto zwrócić uwagę na formę działalności naszego wykonawcy. Żeby uniknąć różnego rodzaju problemów z pewnością warto skorzystać z usług firmy, jaka ma założoną działalność gospodarczą. Dzięki temu można zmniejszyć ryzyko zostania oszukanym, przez to także otrzymamy stosowaną fakturę za zlecenie. Jak widzimy więc, warto zlecać przygotowanie takich prac, lecz tylko profesjonalnej firmie. Nie możemy jednocześnie traktować tego jak zrobionej przez siebie pracy, ponieważ otrzymujemy tylko materiały, na podstawie których tworzymy swoje dzieło.