Z jakich powodów dzieci bardzo lubią bawić się zabawkami, jakie zalety mają zabawki drewniane.

Posted on 01/10/2019 7:18am

Dzieci bardzo lubią się bawić zabawkami, to akurat doskonale wiedzą zarówno sami rodzice, jak też chrzestni czy dziadkowie. Przecież nie bez powodu co rok są miesiące, w jakich ilość oferowanych zabawek wzrasta kilka razy. Przede wszystkim tu będzie mowa o świątecznym czasie, podczas jakiego są aż dwie blisko siebie leżące okazje, to znaczy Gwiazdka i Mikołaj. Ilość zabawek, jaką się wtedy sprzedaje jest w wielu sklepach dużo większa niż przez pozostałą część roku.

zabawki dla dzieci
Author: Drewniaczek.eu
Source: Drewniaczek.eu
A przecież dochodzi do tego jeszcze Dzień Dziecka, urodziny oraz imieniny, które na szczęście każde dziecko będzie miało w innym czasie. Jak więc widać okazji do tego to, żeby wręczyć maluchowi jakiś miły prezent nie brakuje, istotne jednak powinno być, co się wręcza. Sporo osób jest zdania, że zabawkami trudno sobie zrobić krzywdę i są one w pełni bezpieczne, jednak nie we wszystkich przypadkach tak bywa. Niezwykle istotna jest ich odpowiednia jakość wykonana i zastosowane materiały, a z tym niestety dość różnie bywa, zwłaszcza wśród importowanych.

odbitka - zabawa
Author: PSIORTAL .pl
Source: http://www.flickr.com
Jak się okazuje, jednymi z bardzo polecanych rodzajów zabawek, uważanych za niezwykle kreatywne i bezpieczne, będą zabawki z drewna. Oczywiście należy tu również przestrzegać zasady, że nie powinny się nimi bawić dzieci poniżej trzeciego roku życia, w szczególności jeśli będą pośród nich drobne elementy. Dobrze wykonane zabawki z tego materiału są niezwykle wytrzymałe i trwałe, a oprócz tego dają wiele możliwości na kreatywną zabawę. Na pewno nie popękają, co ma często miejsce w przypadku najtańszych zabawek z Chin, niestety często możliwych do kupienia w wielu sklepach. Jeżeli producent zabawek zastosował do tego bezpieczne lakiery, a w przypadku naszych producentów miał taki obowiązek, to bez żadnej obawy można takie tory albo klocki dawać dzieciom do zabawy.

Zapewne część osób powie, że zabawki z drewna będą dla nich zbyt kosztowne i wolą jednak zakupić jakieś tanie chińskie plastiki. Rzeczywiście ceny drewnianych zabawek nie są niskie, lecz za to należy pamiętać, że rzeczywiście długo one wytrzymają.