Dodatkowe akcesoria dla świeżo upieczonych rodziców, bez których nie można się obejść

Posted on 09/12/2022 7:27am

Wkrótce zostaniecie szczęśliwymi rodzicami małej, bezbronnej i słodkiej istotki. Przyszykujcie się jednak na ciężki okres w życiu, bowiem wasz malutki osesek już od pierwszych momentów życia zagwarantuje wam bez wątpienia surowe reguły współpracy i stanie się dla swoich rodzicieli niepobłażliwym partnerem. Z tego powodu warto już zawczasu sporządzić listę rzeczy niezbędnych przy pielęgnacji najmłodszego członka rodziny.

Droższe akcesoria, czyli wózek, fotelik do auta, łóżko, czy kołyska stanowią poniekąd podstawę i mają priorytet jeśli chodzi o hierarchię zakupów. Należy więc skoncentrować się na aspektach mniej oczywistych i niepozornych, które mimo wszystko częstokroć mogą okazać się zasadnicze, gdy chodzi o komfort maluszka oraz jego rodzicieli.
Jeśli młoda mama planuje karmić swojego malca piersią, może przemysleć przeglądnięcie oferty dodatkowych przyborów potrzebnych podczas laktacji. Pozornie może się wydawać, że wiele z nich to bezużyteczne gadżety, jak przykładowo odciągacz pokarmu. Jednak w tym szczególnym wypadku jest inaczej. Dobry laktator może wydajnie pomóc młodej mamie tak w pobudzaniu czy podtrzymaniu laktacji, jak również ustrzec przed następstwami tzw. nawału pokarmowego albo jego zastoju. Z tej przyczyny warto wyposażyć się w markowy odciągacz pokarmu, aby zabezpieczyć się na wypadek, gdy maluszek nie ma ochoty jeść z piersi, a pokarm zbiera się w zawrotnym tempie.

akcesoria - malunek
Author: włodi
Source: http://www.flickr.com
Następnym rozwiązaniem, które pomoże świeżo upieczonym mamie i tacie utrzymać spokój w początkowych miesiącach życia ich pociechy jest monitor oddechu. Dzięki niemu rodzice mają sposobność monitorowania na bieżąco, czy oddech dziecka jest miarowy. Jeśli przerwa pomiędzy oddechami wynosi więcej niż dwiadzieścia sekund, monitor oddechu uruchamia alarm akustyczny i wibracyjny.

Dzięki temu rodzice zyskują równocześnie większą kontrolę w razie, gdy z niemowlakiem działo się coś niedobrego, jak również duży spokój i niezależność, ponieważ nie są zmuszeni co rusz schylać się nad łóżkiem i sprawdzać, czy śpiące maleństwo oddycha regularnie.