Dodatkowe akcesoria dla świeżo upieczonych rodziców, bez których nie można się obejść

Posted on 07/08/2021 8:30am

Wkrótce zostaniecie szczęśliwymi rodzicami małej, bezbronnej i słodkiej istotki. Przyszykujcie się jednak na ciężki okres w życiu, bowiem wasz malutki osesek już od pierwszych momentów życia zagwarantuje wam bez wątpienia surowe reguły współpracy i stanie się dla swoich rodzicieli niepobłażliwym partnerem. Z tego powodu warto już zawczasu sporządzić listę rzeczy niezbędnych przy pielęgnacji najmłodszego członka rodziny.

Droższe akcesoria, czyli wózek, fotelik do auta, łóżko, czy kołyska stanowią poniekąd podstawę i mają priorytet jeśli chodzi o hierarchię zakupów. Należy więc skoncentrować się na aspektach mniej oczywistych i niepozornych, które mimo wszystko częstokroć mogą okazać się zasadnicze, gdy chodzi o komfort maluszka oraz jego rodzicieli.
Jeśli młoda mama planuje karmić swojego malca piersią, może przemysleć przeglądnięcie oferty dodatkowych przyborów potrzebnych podczas laktacji. Pozornie może się wydawać, że wiele z nich to bezużyteczne gadżety, jak przykładowo odciągacz pokarmu. Jednak w tym szczególnym wypadku jest inaczej. Dobry laktator może wydajnie pomóc młodej mamie tak w pobudzaniu czy podtrzymaniu laktacji, jak również ustrzec przed następstwami tzw. nawału pokarmowego albo jego zastoju. Z tej przyczyny warto wyposażyć się w markowy odciągacz pokarmu, aby zabezpieczyć się na wypadek, gdy maluszek nie ma ochoty jeść z piersi, a pokarm zbiera się w zawrotnym tempie.

akcesoria - malunek
Author: włodi
Source: http://www.flickr.com
Następnym rozwiązaniem, które pomoże świeżo upieczonym mamie i tacie utrzymać spokój w początkowych miesiącach życia ich pociechy jest monitor oddechu.

Czy komentarze z serwisu (http://ginekolog-tuchola.pl/badania-cytologiczne-szyjki-macicy/) pod naszym tekstem Cię zainteresowały? Może chciałbyś cokolwiek do nich dodać? Będzie to dla nas z pewnością bardzo ważne.

Dzięki niemu rodzice mają sposobność monitorowania na bieżąco, czy oddech dziecka jest miarowy. Jeśli przerwa pomiędzy oddechami wynosi więcej niż dwiadzieścia sekund, monitor oddechu uruchamia alarm akustyczny i wibracyjny.

Dzięki temu rodzice zyskują równocześnie większą kontrolę w razie, gdy z niemowlakiem działo się coś niedobrego, jak również duży spokój i niezależność, ponieważ nie są zmuszeni co rusz schylać się nad łóżkiem i sprawdzać, czy śpiące maleństwo oddycha regularnie.