Film szkoleniowy dla pracowników przedsiębiorstw

Posted on 02/09/2022 7:27am

Prowadzenie różnego rodzaju kursów należy do fundamentalnego wymiaru funkcjonowania każdej firmy, która w swoim funkcjonowaniu posługuje się różnego rodzaju pojazdami elektronicznymi lub opiera się na dokonywaniu różnego rodzaju obrachunków i sporządzaniu norm prawnych. Wobec tego stale wypożyczane są sale instruktażowe, w których prowadzone są szkolenia z zakresu obsługi różnego rodzaju pojazdów, przepisów mieszania różnych związków chemicznych oraz zszywania ubrań.

W prowadzeniu szkolenia pomaga tablica, rzutnik, odbiornik telewizyjny i komputer przenośny. Na tablicy można wieszać wzory różnego typu działań chemicznych, na podstawie których będą wytwarzane najnowsze mieszanki lekarstw czy kosmetyków. Na wielu kursach wyświetlany jest również film szkoleniowy pokazujący, na czym polega wykonywanie konkretnych nakazów w firmie, do której mają dołączyć uczące się osoby. Na tego rodzaju filmie szkoleniowym może zostać także umieszczone powitanie osób rozpoczynających szkolenie zaprezentowane przez kierownika, jak również jakiegoś rodzaju życzenia przez niego składane.

Pokazywanie filmów instruktażowych jest jeszcze szerzej praktykowane w przypadku zakładów, których działalność opiera się na obecności w Internecie. Na takim filmie można zamieścić obrazowy formularz tworzenia czy zarządzania stronami internetowymi oraz pisania różnego rodzaju tekstów internetowych. Przy tej okazji będzie można od razu przyuważyć, czy pracownicy będą sprawnie poruszać się po wyszukiwarce google oraz czy są w stanie automatycznie wykonywać wydawane im polecenia.

Internet - image
Author: Gwydion M. Williams
Source: http://www.flickr.com
Natomiast pracownicy większych firm, które posiadają filie we wszystkich miastach Polski dobrze wiedzą, czym jest film (sprawdź profesjonalne wideofilmowanie) korporacyjny, którego zadaniem jest zapoznanie osób zatrudnionych z tajnikami funkcjonowania ich korporacji. Na tego rodzaju filmie może zostać ukazana historia konkretnej firmy oraz najważniejsze przepisy w niej obowiązujące.

Zdarza się, że dzięki zapoznaniu się z tego rodzaju filmem instruktażowym i wykonaniu testu końcowego pracownicy mogą zaliczyć szkolenie bhp i zapoznać się z przepisami dotyczącymi obsługi różnego rodzaju urządzeń. Będą mogli również poznać systemy wzajemnego porozumiewania się zastosowane w swojej firmie, przy wprowadzeniu których będą komunikowali się między sobą i kontaktowali ze wszystkimi klientami.