Instytucja dla dzieci – na co przeznacza 1% podatku?

Posted on 28/01/2021 9:34pm

Im bliżej końcówki kwietnia, tym więcej w telewizji, prasie i radiu pojawia się informacji o zbliżającym się końcu rozliczeń podatkowych. Bo wtedy właśnie kończy się okres, gdy trzeba wysłać do urzędu skarbowego podatkowe zeznanie. Jeżeli ostatni dzień kwietnia będzie w weekend, to wówczas pit przesłać będzie można pierwszego dnia maja, w każdym innym przypadku data ta jest ostateczna.

W ustawie nie określono terminu, w którym pieniążki pozyskane z odpisów 1% podatku powinny być wydane. To zależy od samej organizacji pożytku publicznego, od jej projektów lub od potrzeb które mogą się pojawić. Ważne jest to, żeby jednoprocentowe wpływy były wydawane na działanie pożytku publicznego. Ów akt prawny wiąże od początku wejścia w życie regulacji o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Nie przekształciła go nowelizacja z 2015 r. Pojawiły się jednakże ponadprogramowe obowiązki związane z księgowaniem tych wydatków.

Przekaż 1% podatku na chore dzieci
Author: Donnie Ray Jones
Source: http://www.flickr.com
Podejmowanie wielu mniej bądź bardziej kluczowych decyzji tego typu pochłania w dzisiejszych czasach bezcenny czas, który wielu ludziom ucieka bardzo szybko przez palce – dlatego też im szybciej otrzyma się niezbędne informacje o działaniach wybranej fundacji, tym lepiej. Oddanie 1% na pomoc dla chorych dzieci (kliknij aby przeczytać więcej informacji) nie kosztuje niczego ze strony podatnika – jeśli podczas wypełniania rozliczenia podatku żadna kwota nie zostanie oddana tym sposobem, zostaje ona przekazana na odmienne potrzeby ustalane poprzez państwo.

Gdy chcesz podarować swoją część 1 procenta podatku przejdź na stronę Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom!

Podczas wypełniania zeznania pomyśleć warto o tym, aby dobrze zagospodarować jeden procent podatku. Możliwość dania tej kwoty dla jednej z uprawnionych do tego instytucji jest możliwa od dość dawna, i naprawdę należy z niej skorzystać.

Zaintrygował Cię powyższy komentarz z serwisu? Jeśli go nie aprobujesz, to zapraszamy do polemiki. Każda dyskusja będzie pozytywna.

Taki 1% dla chorych dzieci, podarowany w zeznaniu przykładowo może pozwolić na kupno wyposażenia leczniczego czy kosztowne zabiegi.

Jeśli ktoś będzie chciał sprawdzić, komu przekazać 1 podatku, to tego typu wykazy bez problemów można znaleźć w sieci internetowej, a większość instytucji które na nich są umieszcza także informację na swoich internetowych stronach. Aktualnie samo przekazanie jednego procenta jest bardzo proste. Wystarczy w odpowiedniej rubryce w formularzu podać wybrany numer instytucji, a wykonaniem przelewu powinien się już zająć urząd skarbowy. Jeśli ktoś by chciał dokładniej sprecyzować, na co przeznaczone mają być jego pieniądze, to także na picie może to podać.