Jakim zmianom uległa kinematografia przez ostatnie lata, jak problem piractwa wpływa na branżę filmową.

Posted on 06/06/2022 7:41am

Filmy stanowią nierozerwalną część naszej kultury, i od wielu długich lat dokumentują codzienne wydarzenia, pokazują historię, ale też uczą, straszą i bawią. Przez minione lata powstało mnóstwo kasowych hitów, które do dzisiaj ogląda się z wielką przyjemnością. Przemysł filmowy mimo dużych zmian cały czas dobrze się trzyma.

Filmy
Author: Fachstellen für Öffentliche Bibliotheken NRW
Source: http://www.flickr.com
Kasowi aktorzy dostają za rolę miliony euro, lecz tego typu wydatki najczęściej będą się zwracać nawet w kilka dni po premierze.Pracownia przyrodniczaWydawać by się mogło, że widzowie oglądali już wszystko, lecz jednak bez przerwy filmowcom udaje się ich zaskoczyć albo jakimś niezwykłym pomysłem, albo rewelacyjnymi efektami wizualnymi. I potem z utęsknieniem czeka się na kolejne premiery, jakie przyciągają do kin rzecze kinomanów i generują wielkie zyski, i to nawet pomimo coraz powszechniejszego piractwa. Jak się okazuje, ludzie nadal chętnie chodzą do kin, nie tylko dla oglądnięcia dobrego filmu, lecz również miłego spędzenia wolnych chwil. Oczywiście piractwo cały czas jest, lecz większość kin trzyma się bardzo dobrze i nie narzeka na swoją sytuację.

Nielegalne oglądanie filmów jest rzecz jasna pewnym problemem, spędzającym właścicielom wytwórni sen z oczu, bo to oni właśnie przeważnie marudzą na to wszystko. Faktem jest, że najnowsze filmy można w sieci oglądnąć znacznie wcześniej, niż będzie ich oficjalna premiera w kinach. Lecz najczęściej jakość takich filmów jest nie najlepsza, często są nagrywane one będą w salach kinowych, więc komfort oglądania pozostawia wiele do życzenia. Znajdą się rzecz jasna ludzie, jakim to nie będzie przeszkadzało i nawet jak niedużo zobaczą na ekranie, to potem się będą chwalić, że oglądali najlepsze polskie filmy. Zaryzykować jednak można tezę, że osoby takie i tak do kina by się nie wybrały, więc w praktyce na tym, że ściągnęli oni film z sieci nikt wiele nie traci. Prawdziwi miłośnicy dobrego filmu na pewno docenią obraz o doskonałej ostrości, przestrzenny dźwięk i komfortowe fotele, i raz na jakiś czas odwiedzą prawdziwe kino.