Kilka użytecznych porad dla nowoczesnej matki karmiącej, czyli co powinnaś mieć w swoim niezbędniku, żeby nie dać się zwariować

Posted on 17/12/2021 7:20am

Karmienie naturalne nie jest tak trudne, jak mogłoby się zdawać sądząc po historiach opowiadanych przez nasze matki czy koleżanki na grupach dyskusyjnych w Internecie. Ale pomimo, iż laktacja jest zwyczajnym mechanizmem wypracowanym przez naturę, nie zawsze i nie każdej kobiecie przychodzi z łatwością wykarmić swoje maleństwo. Z tej przyczyny dzisiejsi producenci oferują szeroką gamę produktów wspierających świeże upieczone mamy karmiące swoje maluchy piersią.

mama dziecko i zabawki
Author: Haylee Sherwood
Source: http://www.flickr.com
Pierwszym zakupem w niezbędniku matki karmiącej powinien być stanik do karmienia. Jest on częścią bielizny, która musi być praktyczna oraz wygodna, bowiem młoda matka będzie go nosić przez parę (lub paręnaście!) kolejnych miesięcy tak w dzień, jak i nocą. Z tej przyczyny w celu odpowiedniego doboru biustonosza warto wybrać się do profesjonalnego sklepu z bielizną laktacyjną. Dobrze dopasowany stanik do karmienia powinien zapewnić zarówno duży komfort noszenia mamie, jak i prosty dostęp do piersi dziecku.

Niezwykle atrakcyjny artykuł, czyż nie? Jeżeli też posiadasz taką opinię, to kliknij tu oraz przeczytaj tutaj (http://pomocpsychologa.pl/terapia-grupowa-dda/) pozostałe informacje.

Kolejnym usprawnieniem dla matek, które mają kłopoty z nawałem pokarmowym będą specjalne wkładki laktacyjne do stanika. Są one łatwe w użyciu, wykonane z naturalnych surowców i dostępne prawie w każdym większym sklepie.

Jeśli poszukujesz innych informacji na omawiany temat, to również rzuć okiem na sklep hulajnogi warszawa pokrewne serwisy, które podnoszą tę problematykę.

Skutecznie wchłaniają nadmiar pokarmu zapobiegając przemoczeniu biustonosza.
Początkujące mamy, które rozważają karmienie mieszane, czyli takie, gdzie oprócz mleka matki niemowlak otrzymuje mieszankę mleka sztucznego, mogą także nabyć laktator elektryczny. Jest to przyrząd, który za pomocą nieznacznego podciśnienia odciąga mleko z piersi do odpowiedniego zbiorniczka, z którego po dokręceniu specjalnego smoczka może skorzystać spragnione maleństwo. Mleko można także zamrozić i trzymać na wyjątkowe okazje, takie jak zastój pokarmu czy osłabioną produkcję mleka. Laktator elektryczny nie odróżnia się od ręcznego zasadą działania, ale jedynie tym, że jest na prąd i zasysa mleko bez konieczności „pompowania”, czyli zaciskania rączki na ręcznym laktatorze.

Dla wielu matek może okazać się to sprawniejszym rozwiązaniem, lecz te preferujące większą kontrolę nad mocą zasysania wybiorą zapewne odciągacz tradycyjny.