W jaki sposób planować wycieczkę szkolną ? Do którego miejsca się wybrać ? O czym z pewnością musimy nie zapominać?

Posted on 19/05/2021 2:31pm

Każdy uczeń lubi szkolne wycieczki. Jak zresztą można ich nie lubić, gdy to dzięki nim możemy trochę się wyluzować, zapomnieć o nauce i obowiązkach. Organizacja szkolnej wycieczki jest to jednak duże przedsięwzięcie, jakie musi być dobrze zaplanowane. O czym należy więc z pewnością nie zapominać, jak do takiej organizacji podejść ?

Wycieczka szkolna integracyjna
Author: Southbank Centre
Source: http://www.flickr.com
Wycieczka szkolna generalnie ma ambitne założenia, ma przyczynić się do nabywania wiedzy przez uczniów. Jest ona najbardziej dla tych uczniów ciekawa, ponieważ połączyła ona aktywny wypoczynek z aktywnym poznaniem. Wycieczka szkolna jest również, a co opisywaliśmy już na początku, wolna od stresu lekcyjnego oraz licznych obowiązków szkolnych. Istnieją różnorakiego rodzaju opcje spędzenia tego czasu, od bycia w górach, nad morzem, czy w większym mieście, na przykład jak wycieczki szkolne Warszawa jest tu wspaniałym pomysłem.

To miejsce, w którym istnieje wiele interesujących miejsc, a więc każdy wyszuka coś odpowiedniego dla siebie. Warszawa to przecież nasza stolica, więc poza tym znajdziemy tutaj sporo zabytków historycznych, które każdy powinien poznać. Identycznie jak zielone szkoły Warszawa to naprawdę dobre lokalizacje, żeby takową wycieczkę organizować. Wycieczki (sprawdź wycieczki objazdowe) ukształtują charakter każdego ucznia, to przez to, iż poznawane będą symbole kultury, jak i pomniki przyrody. Wycieczki uczą zgodnego działania w grupie, reguł zachowania się w różnorakiego gatunku sytuacjach. Pozwalają zdobywać informacje, weryfikować to, co się wie z faktycznym stanem rzeczy. Jednak, aby spełniała swoje zadania powinna być jak najlepiej zaplanowana.

Możemy w zasadzie rozdzielić to przygotowanie na trzy fazy.

Użyteczny post? Jeśli tak sądzisz, przeczytaj inne tego rodzaju artykuły na rozważany temat - bez marudzenia kliknij tu, więcej zobaczysz w linku (http://www.copyline.pl/kategoria-produktu/oprogramowanie/).

W pierwszej przygotowujemy wycieczkę, to znaczy wszystko organizujemy w ten sposób, aby było pomysłowe, interesujące oraz wyjątkowe. W kolejnej fazie realizujemy wycieczkę, a jak sama nazwa wskazuje przechodzimy od fazy planu do konkretów. Faza druga jest to więc sedno, czyli wycieczka. Równie jednak ważna będzie trzecia, a zarazem ostatnia faza, w której sumujemy wyjazd. Musimy oszacować jakie było zachowanie konkretnych uczniów, ale nawet istotniejsze będzie sprawdzenie, co uzyskaliśmy dzięki tej szkolnej wycieczce. Taka wiedza może nam bowiem mocno pomóc w życiu przyszłym.