Idziesz na studia? Rzetelnie zaplanuj swoją ścieżkę kariery!

Posted on 24/05/2022 9:26am

Powiedzenie, że edukacja jest bramą do wyśmienitej przyszłości, trąci dziś truizmem. Pójście na uczelnię jest bezdyskusyjną perspektywą dla większej części młodych ludzi, którzy liczą na to, iż po osiągnięciu dyplomu magistra rynek pracy przyjmie ich z otwartymi ramionami. Czy jednak sam status studenta wystarczy?

pisanie prac marketing
Author: Robert Couse-Baker
Source: http://www.flickr.com
Wydaje się, że studia to trampolina, od której młody człowiek winien się odepchnąć, by wkręcić się w wymarzone położenie. Zapominamy jednak, że studiowanie to nie to samo co bycie studentem. Personel szkół wyższych notorycznie mówią, że prace licencjackie i magisterskie, przedkładane do analizy dzisiaj, są na nieporównywalnie niższym szczeblu niż jeszcze 5 lat temu. Dlaczego? Przypuszczalnie dlatego, że studentów częstokroć nie interesuje to, czym muszą się zajmować w ramach tej roboty.

Uważasz, że opisane informacje są warte zapamiętania? Doskonale, zatem z pewnością szczegóły tu systemy alarmowe gdańsk opublikowane także Cię zaciekawią.

Typują przedmiot na chybił trafił albo podporządkowują się sugestii promotora. W rezultacie oni się męczą, promotorzy mają więcej pracy z ocenianiem ich produktów, a wykształcenie nie idzie do przodu, a wręcz - można powiedzieć - zawraca w rozwoju. Kluczykiem do sukcesu jest zaangażowanie w proces uczenia się i w dziedzinę, z którą się one łączą. Często lepiej wydaje się machnąć ręką na jeden temat, jednakowoż w tym czasie wykonywać praktyczny program badawczy w tym, co daną osobę frapuje. Podobnie napisanie pracy licencjackiej bądź magisterskiej powinno się kojarzyć z rozwojem indywidualnych zainteresowań naukowych lub zawodowych. Są jednak kierunki studiów, na których niełatwo wykoncypować coś innowacyjnego albo, wręcz przeciwnie, nowości możemy znaleźć sporo, ale nie będzie czasu i miejsca na zgłębienie tematu. Do takich kierunków, na których trudne, jest pisanie prac marketing wlicza się na podobnym poziomie z dziennikarstwem, pedagogiką czy literaturoznawstwem. Nieco odmiennie prezentuje się sytuacja na kierunkach przyrodniczych, bo tam często prace dyplomowe mają formę pisanego omówienia praktycznego przedsięwzięcia, wykonanego w ramach części badawczej. W tym miejscu zatem musi starczyć czasu na zgłębienie tematu, a napisanie pracy jest już tylko formalnością.

Jednakowoż trzeba pamiętać, że studia same w sobie nie zapewniają uzyskania pracy po ich odbyciu.

Omawiany materiał, który na tej podstronie publikujemy, jest bardzo emocjonujący, ale warto oprócz tego przeczytać uzupełniające treści - więcej pod tym linkiem.

Nie jest to zawodówka. Dodatkowo mamy nieskrępowany rynek, zarówno rynek pracy, co oznacza, że nawet zrobiwszy dwa kierunki, możemy się nie spodobać potencjalnemu szefowi lub po prostu nie spełniać stawianych przezeń wymagań.