Z jakiego powodu należy kształcić się ciągle i w jaki sposób wpływa to na naszą karierę zawodową?

Posted on 22/05/2020 7:44am

Żyjemy w czasach wyjątkowych możliwości. Dzięki rozpowszechnieniu Internetu oraz różnego rodzaju nowoczesnych technologii, jesteśmy w stanie nauczyć się dużej ilości kapitalnych rzeczy a także nabyć nowych umiejętności praktycznie bez wychodzenia z domu. Biorąc pod uwagę zmieniającą się w niesłychanym tempie rzeczywistość oraz ciągle poszerzającą się konkurencję na rynku pracy, należy uczyć się ciągle. Dodatkowo otwiera to sporą liczbę drzwi przed nami a także nigdy nie mamy pewności kiedy dana umiejętność będzie nam przydatna. Ponad to, gdy uczymy się nowych rzeczy, to tworzymy nowe ścieżki neuronowe, co wpływa na żywotność naszego mózgu.

nauczyciel po studiach
Author: World Literature Today
Source: http://www.flickr.com

Dzisiaj nawet wykonując tak specyficzną profesję jak choćby nauczyciel, powinniśmy się wciąż dokształcać. Podnoszenie własnych kompetencji w sposób nieprzerwany jest świetnie widziane przez naszą firmę ale świadczy także o chęci wzmacniania swoich umiejętności, co będzie się przekładać na efektywność wykonywanych obowiązków. I tak dla przykładu, jeżeli chodzi o studia dla nauczycieli posiadamy całkiem szeroką ofertę z całego kraju. Przed tym gdy jednak zdecydujemy się na jakieś konkretne studia, dobrze jest skrupulatnie przeanalizować sobie naszą obecną sytuację a także postarać się ocenić w jaki sposób wybór tych dodatkowych studiów będzie w stanie wpłynąć na naszą dalszą karierę. Dobrze jest także sprawdzić, jakie miasta posiadają dobrze działające ośrodki akademickie z wartościową kadrą. Coraz więcej mniejszych miast jest w stanie pochwalić się wyjątkowo dobrym poziomem edukacji i to także jeżeli chodzi o studia jak i tzw. podyplomówki. Idealnym przykładem jest tu chociażby Opole, które coraz mocniej zaznacza swój ślad na uniwersyteckiej mapie Polski. Nie zawsze jest bowiem tak, że im większa miejscowość tym lepsza uczelnia jak i wyższy poziom nauczania. Jeśli chodzi przykładowo o studia pedagogiczne w opolu, to mogą pochwalić się one uznaniem wielu studentów z różnych zakątków kraju. Wartościowa kadra a także odpowiednie warunki do studiowania powodują, że szkoły wyższe nie mają zazwyczaj problemów z pozyskaniem nowych studentów w każdym roku akademickim.

Warto powtórzyć to jeszcze raz - musimy uczyć się przez całe życie, ponieważ może mieć to bardzo duży wpływ, zarówno na nasze życie prywatne jak i te zawodowe.